Gököz Göleti ve Natural Park

Günümüzün, popüler sosyal medya araçlarından biri olan Instagram da pek çok Bursa ile ilgili foto paylaşan hesap var, bunlarda zaman zaman Gököz Göletini paylaşırlardı, benim de ilgimi çekerdi, arkasında dağ, göl, natural park falan ilginç enteresan bir yer olarak hayalimde canlanırdı.

Kısmet oldu, 3. Ata Sporları Şenliğine gitmek üzere yola çıkmışken aynı güzergahta buranın da yer alması bizleri burayı görmeye tanıtmaya mecbur bıraktı.Gököz Göletine nasıl gidilir ve nerede derseniz konum olarak Gököz Göleti, telefonlar da ki harita uygulamalarıyla kolaylıkla bulunuyor ama eski usul Bursa’nın Keles ilçesine giden yola giriyoruz, Kocayayla’ya gider gibi yol üzerinde zaten Gököz Natural Park tabelalarına denk geliyorsunuz, o yüzden bulmak zor değil… Ek bilgi olarak Bursa merkez ile Gököz Natural Park arası 58,6 km kadar tutuyor. Navigasyonlar için tam adres girmek isterseniz Gököz Mahallesi, Bursa Yolu, Maremşah Yaylası, 16740, Keles, Bursa.

Şimdi internette meşhur bir durum vardır, turizm yerlerinin internette ki resimleriyle gerçek halleri arasında biraz uçurum oluyor, neden çünkü renklerle onlarla bunlarla oynuyorlar, daha çekici cazip geliyor, iste bu Natural Park yada Gököz Göleti de öyle.

Ha kötü bir durum mu hayır ama standart bir gölet, göletin yanında yemek yenebilecek, birazdan sayacağım çeşitli aktiviteleri yapabileceğiniz güzel bir yer. Ama aman aman da bir yer değil. Beklentiyi çok fazla abartmayın.

Fotolarda görebileceğiniz gibi, Gököz Göletinde yapılabilecek çeşitli aktiviteler var, sandalla açılma, olta ile balık tutma gibi aktiviteleri yapabilirsiniz, masalar da gölet kenarında piknik yapabilirsiniz, bir de ahır vardı, sanırım atlar vardı, onlara bakabilirsiniz, ata binebilirsiniz, atv safari yapabilirsiniz, dağ bisikletleri ile tur atabilirsiniz, okçuluk yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz ve de ailenizle güzel bir kahvaltı, yemek gibi yeme içme durumlarını yapabilirsiniz.

Gököz Göleti aslında geleneksel aktivitemiz olan piknik için oldukça uygun bir yer, oldukça güzel yeşil alanlar var, masalar var, çocuklarınız oyun oynayabilir, eşiniz piknik sofrasını hazırlayabilir ve siz de bu arada gölde balık tutabilirsiniz.

Gököz Göleti bir aktivite için daha uygun oda kampçılık. Kamp atmak isteyenlerin yaz kış uğradığı, güvenli, çeşitli aktivitelerin olduğu bir yer. Yılın her mevsimi kamp yapabileceğiniz bir yer, ilçe merkezine de çok yakın. Mahsur kalma durumları da yok. Gece gökyüzünü yıldızları ve Uludağ’ın eteklerinde  harika bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

Yine ulaşımda sıkıntı olmadığı gibi, otopark sorunu da yok, arabası olmayan biri oraya nasıl gider, valla Keles’e giden otobüsler yada minibüsler vardır, onlara bindi diyelim, yolun başında inse, epey biraz yürümesi gerekiyor, ben şahsen pek tavsiye etmezdim.

Sonuca gelirsek, Gököz Göleti biraz dağ, orman, göl havası alalım diyenler için, ailem yanımda dururken ben de olta sallarım diyenler için güzel bir yer olabilir. Ben gezdim gördüm, darısı sizin başınıza…

Gököz Göleti

Gököz Göleti

Gököz Göleti Atv Safari Aktivite

Gököz Göleti Atv Safari Aktivite

Gököz Göleti Natural Park Restaurant

Gököz Göleti Natural Park Restaurant

Gököz Göleti Natural Park

Gököz Göleti Natural Park

Gököz Göleti Natural Park Restoran

Gököz Göleti Natural Park Restoran

Gököz Göleti Olta Balık Tutma

Gököz Göleti Olta Balık Tutma

Gököz Göleti Otopark

Gököz Göleti Otopark

Gököz Göleti Piknik Yeri

Gököz Göleti Piknik Yeri

Gököz Göleti Sandal Keyfi

Gököz Göleti Sandal Keyfi

Share

Pin It

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir