Bursa Sağlık Tarihi Müzesi

Bursa, son yıllarda büyük bir müzecilik atağına kalktı, bu müzelerden biri de Bursa Sağlık Tarihi Müzesi. Bursa’nın tarihi mahallerinde kurulan bu müze Yerkapı Camisinin az ilerisinde ki ara sokakta tarihi bir konakta yer alıyor. Fotoğrafları daha sonra ekleyeceğiz, şimdilik videomuz ile sizleri başbaşa bırakıyoruz.

Bursa Sağlık Tarihi Müzesi hakkında biraz bilgi vermek istersek, müze 2018 yılında Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Tophane Surları içerisinde ki Yerkapı Konağı restore edilerek, eski Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil ve birçok kurum ve kişinin çabalarıyla 14 Mart Tıp Bayramında ziyarete açılmıştır.

Yıldırım Darüşşifası ile Osmanlı Devletinin sağlık alanında baştacı olan Bursa, Sağlık Tarihi Müzesi ile de sizi Bursa’nın 3000 yıllık sağlık tarihi yolculuğuna çıkartıyor.

Müze, Pazartesi günü hariç diğer günler 09:30 ile 17:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Adres: Pınarbaşı Mahallesi Kaleboyu Caddesi No:9 16040 Osmangazi / Bursa

Tel: 0224 221 65 77

Benim gözlemime gelirsek, müze oldukça güzel, İpekçioğlu Eczanesi, gözlükçüler, eski hap kutuları, şişeler, eski zamanın araç ve gereçleri insanı oldukça etkiliyor. Kültürümüzü genişletmek için mutlaka gezmemiz gereken müzelerden biridir Bursa Sağlık Tarihi Müzesi.

Share

Pin It

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir